Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Spotkanie związków zawodowych z ministrem zdrowia. Manifestacja przed resortem 15-11-2018

14 listopada br. w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Limanowskiego w Warszawie odbyło się spotkanie pracowników medycznych laboratoriów diagnostycznych z ministrem zdrowia. W tym czasie przed budynkiem resortu odbyła się manifestacja, w której uczestniczyło ponad 200 osób.

W spotkaniu uczestniczyli: minister zdrowia Łukasz Szumowski, wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko przedstawiciele związków zawodowych: Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektrokardiologii oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii.
 
Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych po spotkaniu poinformował nas o efektach rozmów:
 
1. W przeciągu tygodnia- dwóch minister zdrowia spotka się z organami założycielskimi szpitali (powiatowych, klinicznych, resortowych) i będzie rozmawiał o tym, dlaczego nas tak źle traktują i dlaczego nie dają nam podwyżek. Porozumienia z lekarzami i pielęgniarkami nie obciążają budżetów szpitali.
 
2. Stworzona zostanie ustawa o zawodach medycznych (doprecyzowanie roli techników w systemie). Obecnie ich praca nie jest w żaden sposób regulowana.
 
3. Kroki 1 i 2 mają doprowadzić do skierowania dla nas pieniędzy celowanych, żeby zasypać różnice pomiędzy grupami i to nie za rok czy dwa. Czas ten ma być liczony w miesiącach.
 
4. W ustawie tej wpisany zostanie także urlop szkoleniowy dla pracowników.
 
5. Specjalizacje wg MZ mają być BEZPŁATNE.
 
6. Kolejne spotkanie odbędzie się w połowie grudnia celem omówienia efektów rozmów z organami założycielskimi szpitali.
 
W tym samym czasie przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia odbyła się manifestacja, w której uczestniczyło 200 osób.
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by PPCEfekt