Czy kierownik laboratorium może zachować funkcję, jeśli nie posiada specjalizacji? - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

6 sty 2024

Nie. Również w poprzednim stanie prawnym kierownik laboratorium winien posiadać specjalizację. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 marca 2004 r. w sprawie wymagań, jakim powinno odpowiadać medyczne laboratorium diagnostyczne, wydane na podstawie art. 17 ust. 3 ustawy o diagnostyce laboratoryjnej wskazywało w § 6 "Kierownikiem laboratorium jest osoba, która posiada tytuł specjalisty zgodny z profilem laboratorium". Art. 155 ust. 3 ustawy o medycynie laboratoryjnej nie znajdzie zastosowania do przypadku braku specjalizacji u kierownika.

Ta strona używa plików cookie.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Akceptuję politykę cookies