Czy mogę kontynuować zatrudnienie na stanowisku kierownika w mniejszym wymiarze niż pełen etat? - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

6 sty 2024

Tak, zgodnie z art. 155 ust. 3 ustawy z dnia 15 września 2022 r. o medycynie laboratoryjnej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2125), który stanowi „Kierownik laboratorium, który w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy nie spełnia wymagań przewidzianych w art. 10 ust. 1, zachowuje swoją funkcję.”

W praktyce oznacza to, że kierownik medycznego laboratorium diagnostycznego może w dalszym ciągu pełnić funkcję w mniejszym wymiarze czasu pracy o ile kierownik medycznego laboratorium diagnostycznego był na tej podstawie zatrudniony przed 10 grudnia 2022 r.

Ta strona używa plików cookie.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Akceptuję politykę cookies