Czy kierownik laboratorium może być zatrudniony w mniejszym wymiarze czasu pracy niż pełen etat? - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

6 sty 2024

Wymiar czasu pracy kierownika medycznego laboratorium diagnostycznego musi być powiązany z czasem pracy laboratorium i nie przekraczać przy tym norm zatrudnienia (norm czasu pracy) przyjętych w danym podmiocie leczniczym.

Gdy czas pracy laboratorium, określony stosowym zarządzeniem kierownika danego podmiotu leczniczego jest krótszy niż wymiar czasu pracy wynikający z art. 93 – 98 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 991 z późn. zm.) to wymiar czasu pracy kierownika laboratorium może być również krótszy, przy czym nie może być mniejszy niż czas pracy laboratorium.

Ta strona używa plików cookie.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Akceptuję politykę cookies