INFORMACJE

Jeżeli wykonujesz zawód Diagnosty Laboratoryjnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i nie dokonałaś/eś jeszcze wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą sprawdź, co należy zrobić



REJESTR DIAGNOSTÓW

Ze względu na prace związane z przeniesieniem i integracją danych Diagnostów Laboratoryjnych do nowego systemu, wyłączyliśmy tymczasowo wyświetlanie w Rejestrze Diagnostów Laboratoryjnych informacji w zakresie posiadanych specjalizacji. Po zakończeniu prac poinformujemy osobnym komunikatem.

25 milionów złotych na szkolenia dla diagnostów laboratoryjnych - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

27 kwi 2022

Dziś 27 kwietnia 2022 roku Prezes KRDL Alina Niewiadomska podpisała umowę z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim, w ramach której na rzecz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych do końca 2023 roku będzie przekazywana kwota, aż 24 milionów 818 tysięcy złotych celem podnoszenia kwalifikacji zawodowych diagnostów laboratoryjnych.

Pierwszy raz w historii, samorząd zawodowy diagnostów laboratoryjnych pozyskał niemalże 25 milionów złotych ze środków publicznych, pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, celem podnoszenia kompetencji zawodowych diagnostów laboratoryjnych. Kwota ta będzie przeznaczona na organizowanie bezpłatnych kursów przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych. Dotychczas wszystkie kursy i szkolenia organizowane przez KIDL finansowane były wyłącznie ze składek diagnostów laboratoryjnych.

Rozmowy i starania prowadzone przez Prezes KRDL o pozyskanie środków na ten cel trwały prawie rok. Przekazanie tych środków to odpowiedź na potrzeby środowiska diagnostów laboratoryjnych w kontekście zwiększenia liczby szkoleń, zapewnienia i ułatwienia realizacji obowiązku ciągłego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Prezes KRDL Alina Niewiadomska wskazuje, że kształcenie kadr i podnoszenie kompetencji jest kluczowe dla systemu ochrony zdrowia. Istotą zawodów medycznych jest, aby w samym centrum postawić człowieka – zarówno tego, który dba o zdrowie i życie pacjenta – w tym przypadku diagnostę laboratoryjnego, a przede wszystkim samego pacjenta, który pod opieką specjalisty o wysokich kompetencjach będzie mógł czuć się bezpiecznie. Epidemia COVID-19 była wielką próbą dla wszystkich diagnostów laboratoryjnych, dlatego, aby w przyszłości być gotowym na wszelkie wyzwania, chcemy zapewnić członkom Naszego samorządu możliwość obszernego i bezpłatnego podnoszenia kompetencji zawodowych.

Ta strona używa plików cookie.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Rozumiem