INFORMACJE

Jeżeli wykonujesz zawód Diagnosty Laboratoryjnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i nie dokonałaś/eś jeszcze wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą sprawdź, co należy zrobić



REJESTR DIAGNOSTÓW

Ze względu na prace związane z przeniesieniem i integracją danych Diagnostów Laboratoryjnych do nowego systemu, wyłączyliśmy tymczasowo wyświetlanie w Rejestrze Diagnostów Laboratoryjnych informacji w zakresie posiadanych specjalizacji. Po zakończeniu prac poinformujemy osobnym komunikatem.

Prezes KRDL z wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

28 lut 2024

Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Monika Pintal-Ślimak złożyła dziś wizytę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wizyta odbyła się na zaproszenie dr Barbary Maziarz, uznanego diagnosty laboratoryjnego, od lat pracującego na rzecz diagnostów laboratoryjnych i samorządu zawodowego.
Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Monika Pintal-Ślimak złożyła dziś wizytę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wizyta odbyła się na zaproszenie dr Barbary Maziarz, uznanego diagnosty laboratoryjnego, od lat pracującego na rzecz diagnostów laboratoryjnych i samorządu zawodowego.

Misją szpitala jest „połączenie doświadczenia i tradycji z najnowszymi trendami w medycynie na rzecz poprawy zdrowia i komfortu życia Pacjenta”.

Wieloprofilową laboratoryjną bazę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie stanowi Zakład Diagnostyki. To jeden z najnowocześniejszych zespołów laboratoryjnych w Polsce, oparty o nowoczesną certyfikowaną aparaturę i technologię diagnostyczną wiodących firm oraz stosujący najnowsze osiągnięcia laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Działający w Zakładzie Laboratoryjny System Informatyczny (LIS) zintegrowany ze szpitalnym systemem informatycznym (HIS) pozwala na dostęp do wyników badań online z uwzględnieniem bezpieczeństwa danych.

Prezes KRDL rozmawiała z kierownikami i przedstawicielami wszystkich zakładów o bezpieczeństwie pacjentów, jakości badań oraz roli samorządu diagnostów laboratoryjnych w zwiększaniu efektywności systemu opieki zdrowotnej.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie sukcesywnie podejmowane są szerokie działania na rzecz podnoszenia jakości wykonywanych świadczeń medycznych oraz zadowolenia i bezpieczeństwa Pacjentów.

Od 2011 roku w celu utrzymania wysokiej jakości usług i bezpieczeństwa pacjenta, rozpoczęto wdrażanie Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Ponadto od 2012 roku, równolegle, Szpital przygotowywał się do spełnienia standardów akredytacyjnych wymaganych przez Program Akredytacji Szpitali.

W 2012 roku została podpisana i zatwierdzona przez Dyrekcję Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Polityka Jakości, w której zawarta jest Misja Szpitala oraz założenia i deklaracje Dyrekcji.

Polityka Jakości realizowana jest poprzez wyznaczone cele i zadania na rzecz poprawy jakości usług medycznych, bezpieczeństwa pacjenta, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Podczas corocznych przeglądów Zarządzania, które odbywają z przedstawicielami Kadry Zarządzającej dokonuje się weryfikacji zarówno Polityki Jakości jak i założonych celów i zadań.

Ustanowienie i realizacja jednolitej Polityki, umożliwia skuteczne i równoczesne zarządzanie wieloma aspektami działalności Szpitala.

Ta strona używa plików cookie.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Rozumiem