INFORMACJE

Jeżeli wykonujesz zawód Diagnosty Laboratoryjnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i nie dokonałaś/eś jeszcze wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą sprawdź, co należy zrobić



REJESTR DIAGNOSTÓW

Ze względu na prace związane z przeniesieniem i integracją danych Diagnostów Laboratoryjnych do nowego systemu, wyłączyliśmy tymczasowo wyświetlanie w Rejestrze Diagnostów Laboratoryjnych informacji w zakresie posiadanych specjalizacji. Po zakończeniu prac poinformujemy osobnym komunikatem.

Uroczyste otwarcie Biura Projektu UE w KIDL - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

29 lip 2022

27 lipca 2022 Prezes KRDL Alina Niewiadomska dokonała uroczystego otwarcia Biura Projektu UE w KIDL.

Pierwszy raz w historii, samorząd zawodowy diagnostów laboratoryjnych pozyskał niemalże 25 milionów złotych ze środków publicznych, pochodzących z budżetu Unii Europejskiej, celem podnoszenia kompetencji zawodowych diagnostów laboratoryjnych.

Liderem Projektu jest Ministerstwo Zdrowia - ze strony MZ udział w otwarciu Biura Projektu UE wziął Wiceminister Zdrowia Piotr Bromber oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Edyta Gadomska.

Obecni byli również przedstawiciele Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych - Wiceprezes KRDL Małgorzata Rusak, Sekretarz KRDL Dorota Krawiecka, Przewodnicząca Zespołu Wizytatorów KRDL Liliana Guzik.

Biuro Projektu jest miejscem pracy zespołu osób (personelu projektu) powołanych do prawidłowej obsługi projektu.

Do obowiązków personelu Biura Projektów należy w szczególności:

  • Prowadzenie wszelkich postępowań przetargowych,

  • Kwalifikowalność wydatków ponoszonych w ramach projektu,

  • Rekrutacja uczestników projektu,

  • Kwalifikacja uczestników projektu do bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe diagnostów laboratoryjnych,

  • Kontrola projektu pod kątem prawidłowego wykonywania usług szkoleniowych,

  • Sprawozdawczość z realizacji zadań do MZ,

  • Prowadzenine pełnych rozliczeń projektu,

  • Prowadzenie dokumentacji projektu, w tym archiwizacja i przechowywanie wszelkiej papierowej dokumentacji związanej z projektem,

  • Monitorowanie udziału uczestników projektów w szkoleniach,

  • Odpowiednia promocja działań dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Biuro projektu jest miejscem niezbędnym do prawidłowej realizacji projektu, pod kątem spełnienia wszelkich procedur wymaganych przez prawo UE i jednocześnie jego funkcjonowanie i wyposażenie jest w pełni pokrywane ze środków Unii Europejskiej (zarówno pod kątem zatrudnienia personelu projektu jak i zakupu wyposażenia).

Ta strona używa plików cookie.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Rozumiem