INFORMACJE

Jeżeli wykonujesz zawód Diagnosty Laboratoryjnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i nie dokonałaś/eś jeszcze wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą sprawdź, co należy zrobić



REJESTR DIAGNOSTÓW

Ze względu na prace związane z przeniesieniem i integracją danych Diagnostów Laboratoryjnych do nowego systemu, wyłączyliśmy tymczasowo wyświetlanie w Rejestrze Diagnostów Laboratoryjnych informacji w zakresie posiadanych specjalizacji. Po zakończeniu prac poinformujemy osobnym komunikatem.

Pożegnanie Prof. Stefana Angielskiego - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

27 kwi 2022

22 kwietnia 2022 roku odszedł od nas, nasz ukochany Profesor dr hab.n.med.Stefan Angielski

Rektor Akademii Medycznej w Gdańsku w latach 1990-1993, Prorektor ds. nauki w latach 1975-1980, dyrektor Instytutu Patologii w latach 1970-1975. Współtwórca Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Prezes Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w latach 1976-1979.

Specjalista w zakresie biochemii klinicznej i patobiochemii nerek. Doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego za fundamentalny wkład w powstanie nowoczesnej szkoły biochemii klinicznej w Gdańsku oraz za podejmowanie działań integrujących gdańskie środowisko akademickie i medyczne.

Profesor Stefan Angielski stworzył pierwszą w Polsce Pracownię Biochemii Klinicznej, w późniejszym czasie przemianowaną na Katedrę i Zakład Biochemii Klinicznej. Zorganizowaną przez siebie jednostką kierował do 1999 r. W latach 1967-1982 pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej. W 1968 r. z inicjatywy prof. Stefana Angielskiego Akademia Medyczna w Gdańsku stała się pierwszą polską uczelnią, w której programie nauczania znalazła się diagnostyka laboratoryjna.

Żegnamy Wspaniałego Człowieka o wielkim sercu, ogromnej wiedzy, kochającego i kochanego przez współpracowników i studentów. Pan Profesor wychował wiele pokoleń lekarzy i diagnostów laboratoryjnych, wypromował 34 doktorantów, 12 doktorów habilitowanych i wielu pracowników, którym zaszczepił miłość do biochemii klinicznej i pacjenta.

Dla swoich współpracowników był Ojcem, wymagającym szefem i Przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć.

Ta strona używa plików cookie.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Rozumiem