INFORMACJE

Jeżeli wykonujesz zawód Diagnosty Laboratoryjnego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i nie dokonałaś/eś jeszcze wpisu do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą sprawdź, co należy zrobić



REJESTR DIAGNOSTÓW

Ze względu na prace związane z przeniesieniem i integracją danych Diagnostów Laboratoryjnych do nowego systemu, wyłączyliśmy tymczasowo wyświetlanie w Rejestrze Diagnostów Laboratoryjnych informacji w zakresie posiadanych specjalizacji. Po zakończeniu prac poinformujemy osobnym komunikatem.

Stanowisko Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologicznych dotyczące pulowania - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych

2 lut 2021

„Pulowanie” próbek materiału biologicznego pobranego od pacjentów w celach diagnostycznych (wykrycie wirusa SARS-CoV-2) to metoda, która stanowczo nie powinna być rekomendowana/wdrożona.

W odpowiedzi na pismo Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Aliny Niewiadomskiej z dnia 25 stycznia 2021r. w sprawie „pulowania" próbek materiału biologicznego pobranego od pacjentów podczas wykonywania badań w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2 Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii dr hab. n. o zdr. Iwona Paradowska-Stankiewicz przesłała stanowisko, w którym w pełni zgadza się z zastrzeżeniami KRDL.

-„Pulowanie próbek zdecydowanie nie powinno mieć zastosowania w badaniach diagnostycznych. Jedyne zastosowanie tej metody można upatrywać w badaniach epidemiologicznych" - stwierdza Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii dr hab. n. o zdr. Iwona Paradowska-Stankiewicz.

List Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii: Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii o pulowaniu

Stanowisko KRDL: Stanowisko Krajowej Rady Diagnostó Laboratoryjnych z dnia 1 lutego 2021 r.

Ta strona używa plików cookie.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies
Rozumiem