Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w Lublinie 07-06-2018

26 maja 2018 roku Lubelskie Towarzystwo Studentów Analityki Medycznej świętowało na Placu Litewskim w Lublinie Dzień Diagnosty Laboratoryjnego połączony z ogólnopolską akcją "Pacjent pod Opieką Diagnosty -  Tarczyca" oraz akcją Wojsk Obrony Terytorialnej "Krwioobieg Terytorialsa".
Razem z nami Dzień Diagnosty celebrowali także pracownicy Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz DIAGNOSTYKA Laboratoria Medyczne Sp. z o.o., a przedsięwzięcie wsparły, w postaci bezpłatnych oznaczeń TSH oraz voucherów zniżkowych na badania laboratoryjne, ALAB Laboratoria Sp. z o.o.
 
Wszyscy odwiedzający stoisko, które zlokalizowane było pod budynkiem Poczty Głównej, mieli możliwość oznaczenia u siebie grupy krwi, glikemii przygodnej, wielkości BMI, ciśnienia  tętniczego oraz zawartości tkanki tłuszczowej, a wyniki swoich badań mogli skonsultować bezpośrednia z lekarzem.
 
Dla najmłodszych, przygotowaliśmy wiele atrakcji - od malowania twarzy po doświadczenia chemiczne prowadzone pod okiem uśmiechniętych członków Lubelskiego Towarzystwa Studentów Analityki Medycznej.
 
Nie zapomnieliśmy także o promocji naszego zawodu, przybliżając mieszkańcom Lublina tajniki pracy diagnosty laboratoryjnego oraz znaczenie diagnostyki laboratoryjnej w diagnostyce i monitorowaniu leczenia. Jak zawsze, tak i tym razem, szczególną uwagę zwróciliśmy na informowanie pacjentów o tym, jak właściwie przygotować się do badania laboratoryjnego.
 
Z okazji Dnia Diagnosty wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom składamy serdeczne życzenia.
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe