Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Nieprawdziwe informacje w miesięczniku "Badanie i DIAGNOZA" 25-05-2018

Publikujemy stanowisko Izby w związku z artykułem, który ukazał się w miesięczniku "Badanie i DIAGNOZA".
Szanowni Państwo,
 
W związku z publikacją w miesięczniku „Badanie i DIAGNOZA” (maj 2018) adresowanym do pracowników diagnostyki laboratoryjnej, informujemy, że pojawiły się tam nieprawdziwe dane dotyczące wysokości zarobków osób pełniących funkcję z wyboru w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych.
Te informacje szkalują nasz samorząd, dlatego skierowaliśmy do Fundacji Rozwoju Diagnostyki Laboratoryjnej, która jest wydawcą miesięcznika, wezwanie do zaprzestania naruszania naszych dóbr osobistych i natychmiastowego usunięcia nieprawdziwych informacji. Przed publikacją tego artykułu nikt z wydawnictwa się z nami nie skontaktował, aby ustalić jakie wynagrodzenia pobierają osoby pełniące funkcję w KIDL. Dlatego nie dopełniono podstawowych warunków rzetelności dziennikarskiej, a naruszono dobre imię członków Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.
 
Jednocześnie domagamy się:
1)      nierozpowszechniania powyższego artykułu.
2)      zamieszczenia przeprosin członków KRDL, którzy pełnią funkcję w KIDL, na stronie internetowej www.diaglab.pl oraz w następnym wydaniu miesięcznika „Badanie i DIAGNOZA”
3)      opublikowanie sprostowania nieprawdziwych informacji w następnym numerze miesięcznika i wpłaty 10 tys. zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych z przeznaczeniem na cele statutowe tj. „nagrody dla najlepszych absolwentów kierunków analityka medyczna lub medycyna laboratoryjna”
Wysokość zarobków osób pełniących funkcję określa uchwała nr 125/IV/2018 Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych z dnia 23 marca 2018 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr 15/IV/2015 Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych z dnia 17 kwietnia 2015 roku w sprawie wynagradzania z tytułu pełnienia funkcji z wyboru w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych.
 
Wynagrodzenie ustalono następująco:
1)      Prezes KRDL – mnożnik bazowy – 6,5
2)      Wiceprezesi KRDL – mnożnik kwoty bazowej – 5,0
3)      Sekretarz KRDL – mnożnik kwoty bazowej – 4,0
4)      Rzecznik Dyscyplinarny – mnożnik kwoty bazowej – 3,5
5)      Skarbnik – mnożnik kwoty bazowej – 3
6)      Przewodniczący Zespołu Wizytatorów – mnożnik kwoty bazowej – 2,5.
 
Informujemy, że:
1)       kwota bazowa niezmieniona od 2008 r. wynosi 2,4 tys. zł (a nie jak podano w miesięczniku „Badanie i DIAGNOZA” 3,7 tys. zł.)
2)     w tej chwili osoby pełniące funkcje z wyboru w KIDL pracują na pół etatu (Prezes, 1 Wiceprezes, Sekretarz, Rzecznik Dyscyplinarny, Przewodniczący Zespołu Wizytatorów), natomiast pozostali Wiceprezesi i Skarbnik pracują społecznie.
 
Elżbieta Puacz Prezes KRDL
Danuta Kozłowska Skarbnik KRDL

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe