Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Odpowiedź Ministerstwa Zdrowia w sprawie stanowiska Prezydium KRDL dotyczącego braku podwyżek dla diagnostów laboratoryjnych 21-08-2018

Ministerstwo Zdrowia przesłało pismo do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, w którym informuje, że diagności laboratoryjni nie są dyskryminowani przez resort przy przyznawaniu podwyżek.
Załączamy pismo: treść pisma (do pobrania)
 
Przypomnijmy, że 17 lipca 2018 r. Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych wyraziło sprzeciw w sprawie podwyżek wynagrodzeń tylko dla wybranych zawodów medycznych. Stanowisko w tej sprawie wysłaliśmy do Ministerstwa Zdrowia. Domagaliśmy się wyjaśnienia, dlaczego diagności laboratoryjni są pominiętą grupą zawodową.
 
„Obecnie opieka nad pacjentem wymaga współpracy wszystkich osób wykonujących zawody medyczne, od których wymaga się wysokich kwalifikacji stąd wyróżnianie finansowe tylko wybranych grup wpływa niekorzystnie na współpracę, jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo pacjenta” – poinformowało w stanowisku Prezydium KRDL.
 
W opinii diagnostów laboratoryjnych Ministerstwo Zdrowia tworzy podziały i wprowadza różnice w zarobkach. Resort zawiera umowy tylko z określoną grupą społeczną powodując tym samym różnice w zarobkach przedstawicieli zawodów, którzy mają porównywalne wykształcenie, kompetencje i zakres obowiązków.

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by PPCEfekt