Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Stanowisko Prezydium KRDL w sprawie nieuwzględniania diagnostów laboratoryjnych przy ustalaniu podwyżek wynagrodzeń 30-10-2018

25 października 2018 r. Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych przyjęło stanowisko dotyczące braku podwyżek dla diagnostów laboratoryjnych.
Prezydium Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych po raz kolejny wyraża stanowczy sprzeciw wobec nierównego traktowania diagnostów laboratoryjnych w porównaniu do innych zawodów medycznych. Nie zgadzamy się na dzielenie zawodów medycznych.
Diagności laboratoryjni mają wykształcenie medyczne i kwalifikacje zawodowe, podobne jak lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i fizjoterapeuci, dlatego czujemy się dyskryminowani i nie zgadzamy się na takie działania.
Przypominamy, że opieka nad pacjentem wymaga współpracy wszystkich osób wykonujących zawody medyczne, od których wymaga się wysokich kwalifikacji, stąd wyróżnianie finansowe tylko wybranych grup wpływa niekorzystnie na ich współpracę.
Apelujemy o niezwłoczne podjęcie działań, które w sposób realny wpłyną na zwiększenie aktualnych wynagrodzeń diagnostów laboratoryjnych i docenienie ciężkiej oraz odpowiedzialnej pracy.
 

 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe