Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Porozumienie w sprawie cyfryzacji opieki zdrowotnej 16-10-2018

Przedstawiciele samorządów zawodów medycznych chcą wspólnie działać na rzecz cyfryzacji opieki zdrowotnej, dlatego zdecydowali o powołaniu wspólnej grupy ekspertów. Ma ona wypracować rekomendacje w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Przedstawiciele samorządów zawodów medycznych zawarli porozumienie w sprawie cyfryzacji opieki zdrowotnej i zdecydowali o powołaniu wspólnej grupy ekspertów. Ma ona wypracować rekomendacje w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
 
W siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia.
W spotkaniu tym wzięli udział przedstawiciele Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
Wszyscy są zgodni, że cyfryzacja w systemie ochrony zdrowia ułatwiłaby pracę wszystkim zawodom medycznym, przyniosła by dodatkowo oszczędności. Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych uważa, że dzięki rejestrom badań medycznych, do którego dostęp mieliby wszyscy lekarze, nie dochodziło by do sytuacji wielokrotnego zlecenia tych samych badań w różnych placówkach.
 
Podczas spotkania uczestnicy podjęli decyzję o powołaniu wspólnej grupy ekspertów, która skupi się na wypracowaniu wspólnych rekomendacji w obszarze Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).
To pierwsza inicjatywa, w ramach której współpracę podjęły wszystkie samorządy zawodów medycznych.
 
Treść porozumienia.

Źródło: Polityka Zdrowotna

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe