Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie 13-06-2018

 Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego obchodzonego 27 maja dyrekcja Wojskowego Instytutu Medycznego złożyła życzenia wszystkim zatrudnionym w WIM Diagnostom Laboratoryjnym oraz podziękowania za wykonywanie tak odpowiedzialnej i trudnej pracy.
Medyczna diagnostyka laboratoryjna to jedno z najważniejszych i najbardziej obiektywnych źródeł, opisujących stan zdrowia pacjenta.
To wymagająca wysokich kwalifikacji dziedzina medycyny mająca bezpośredni wpływ na proces leczenia pacjenta. Postawienie prawidłowej diagnozy oraz określenie skuteczności zastosowanej terapii przez lekarzy, często wymaga od Diagnosty Laboratoryjnego przeprowadzenia szeregu badań analitycznych, mikrobiologicznych i ich interpretacji. Nawet 70 proc. decyzji lekarskich opiera się na wynikach badań diagnostycznych.
Należy podkreślić, że uchwalenie w 2001 r. ustawy o diagnostyce laboratoryjnej i wydzielenie nowego samodzielnego zawodu medycznego miało istotne znaczenie dla systemu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów. Ustalono zasady dostępu do wykonywania zawodu Diagnosty Laboratoryjnego, standardy pracy, a także określono obowiązki i prawa Diagnostów.
W Wojskowym Instytucie Medycznym w samym tylko Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej zatrudnionych jest 27 Diagnostów Laboratoryjnych, z aktualnym Prawem Wykonywania Zawodu. Diagności Laboratoryjni mają swoich reprezentantów w Zakładzie Transfuzjologii Klinicznej, Zakładzie Patomorfologii czy Klinice Chorób Wewnętrznych i Hematologii.
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe