Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego 2018 - Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej 04-06-2018

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu w dniach od 28 maja do 1 czerwca z okazji obchodów Dnia Diagnosty Laboratoryjnego przeprowadził akcję badań przesiewowych.

Pacjenci mogli wykonać bezpłatnie pełny profil lipidowy.

W czasie akcji informowano pacjentów o znaczeniu badania jakim jest profil lipidowy, na czym badanie polega i o czym informuje wynik. Wykonano 276 profili lipidowych. Stwierdzono 7 nieprawidłowych wyników. W przypadku nieprawidłowości w wyniku badania, pacjent był informowany o konieczności kontaktu z lekarzem.

Kontynuacją przedsięwzięcia, będzie VI Piknik Zdrowia organizowany przez Prezydenta Miasta Radomia i Wojewodę Mazowieckiego, który odbędzie się 10 czerwca 2018 r. w Radomiu.

Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej będą wykonywać badania przeglądowe stężenia cholesterolu całkowitego we krwi. Będą również zapraszać na darmowe badania profilu lipidowego oraz zachęcać do wykonania Karty Identyfikacyjnej Grupy Krwi – KREWKARTY - dokumentu, który w nagłych wypadkach może uratować życie. Lekarz na jej podstawie będzie mógł szybko zdecydować jakiej grupy krwi potrzebuje pacjent, a to zaoszczędzi czas niezbędny do przetoczenia odpowiedniej donacji krwi. Aktualne przepisy prawa wymagają, aby pacjent do toczenia krwi miał wykonane tzw. wiarygodne badanie grupy krwi – czyli dwa oznaczenia grupy krwi, z dwóch niezależnie pobranych próbek krwi.
 
Powyższe akcje promują nie tylko zawód diagnosty laboratoryjnego, który czynnie uczestniczy w procesie diagnostyczno-leczniczym, ale również usługi zdrowotne Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu, który to szpital organizuje wiele podobnych przedsięwzięć, pozwalających na świadome unikaniu zagrożeń zdrowotnych wśród pacjentów. 
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe