Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Prof. Janusz Solski z tytułem Doctora Honoris Causa lwowskiej uczelni 28-11-2017

Prof. Janusz Solski, kierownik Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dostał tytuł Doctora Honoris Causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Daniela Halickiego.

16 listopada 2017 roku odbyły się we Lwowie uroczystości związane z 233 rocznicą utworzenia tamtejszego Uniwersytetu Medycznego.
Głównym punktem tych uroczystości było nadanie Prof. dr hab. Januszowi Solskiemu – kierownikowi Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej UM w Lublinie – tytułu Doctora Honoris Causa. To wyjątkowe wydarzenie wieńczy 20-letnią owocną współpracę Prof. Solskiego w obszarze nauki i dydaktyki z tamtejszym Uniwersytetem i jest niewątpliwym, osobistym sukcesem Pana Profesora.
Efektem dotychczasowej współpracy jest współautorstwo Profesora w dwóch ukraińskich akademickich podręcznikach z obszaru biochemii, członkostwo w Komitecie Naukowym ważnego ukraińskiego naukowego periodyku biochemicznego a także opieka naukowa w jednym przewodzie habilitacyjnym.
Sztandarowym efektem tej współpracy jest cykliczna już VIII Lwowsko-Lubelska Konferencja Biochemii Eksperymentalnej i Klinicznej odbywająca się naprzemiennie we Lwowie i Lublinie.
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe