Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

VII posiedzenie Rady ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia 29-06-2017

27 czerwca 2017r. w siedzibie MZ odbyło się VII posiedzenie Rady ds. Zdrowia Publicznego. Po prezentacji MZ odbyła się debata generalna - wdrażanie polityki zdrowia publicznego w Polsce. 

Odbyła się dyskusja dotycząca powołania zespołu roboczego ds. rozwoju zdrowia publicznego w Polsce.   W imieniu KRDL głos w debacie zabrała Sekretarz KRDL A. Niewiadomska. Podkreśliła, iż w ramach profilaktyki zdrowia publicznego badania laboratoryjne powinny być realizowane przede wszystkim w ramach świadczeń POZ i AOS jako diagnostyka prewencyjna a nie tylko naprawcza. Powinno tworzyć się narodowe programy profilaktyczne dla grup zagrożonych np:otyłością, cukrzycą czy chorobami kardiologicznymi oraz  programy senioralne, dla dzieci itp.
Podkreśliła też problemy w obszarze diagnostyki laboratoryjnej: brak sprawozdawczości z wykonanych badań lab. w POZ do NFZ, brak rejestru badań w Polsce, brak ich wyceny i zasadność powołania GIML.
Na zakończenie P. Minister S. Szwed poinformował, iż następne spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu roli diagnostyki laboratoryjnej w zdrowiu publicznym.


W spotkaniu, ze strony KRDL udział wzięły:p. A.Niewiadomska - Sekretarz KRDL i p.G.Sygitowicz - członek Prezydium KRDL

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe