Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Warszawski Piknik Rodzinny: „Dzień Dziecka - Bezpieczne Wakacje” z udziałem studentów Analityki Medycznej 05-06-2017

04 czerwca 2017 roku w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie odbyła się kolejna edycja rodzinnej imprezy plenerowej – Piknik rodzinny: „Dzień Dziecka - Bezpieczne Wakacje”. Organizatorem niniejszej imprezy był Burmistrz Dzielnicy Wola - Miasta Stołecznego Warszawy. Podobnie, jak w ubiegłych latach - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych była Partnerem tego wydarzenia. W Pikniku wzięli udział Studenci Analityki Medycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod opieką dr hab. Grażyny Sygitowicz (Naukowy Opiekun Studenckiego Koła Naukowego DiagMed).

Namiot KIDL, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieścił się w samym centrum piknikowego szaleństwa. Stąd też już na godzinę przed rozpoczęciem Pikniku można było w jego pobliżu spotkać wielu zainteresowanych. Piknikowicze żywo interesowali się wszelkimi zagadnieniami związanymi z medycyną laboratoryjną, zaś wachlarz zaprezentowanych atrakcji ściągał nie tylko dzieci ale i osoby dorosłe. W programie imprezy wyjątkowe miejsce zajmowały działania profilaktyczne i edukacyjne. Stoisko KIDL zostało podzielone na kilka sektorów, m.in. na część dotyczącą biologii molekularnej, w której można było uczestniczyć w izolacji DNA a także uzyskać cenne informacje z zakresu genetyki.

W części hematologicznej zaprezentowane zostały utrwalone preparaty rozmazów krwi obwodowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie spoglądali w mikroskop aby móc rozróżnić poszczególne komórki krwi obwodowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również preparaty parazytologiczne m.in. preparat kleszcza. Na stanowisku analityki ogólnej zapoznawano się z wiedzą o podstawowych badaniach laboratoryjnych oraz udzielano porad jak dobrze się do nich przygotować. W sekcji mikrobiologicznej przedstawione zostały szalki z różnymi szczepami bakterii i grzybów. Studentki uczyły dzieci i dorosłych jak prawidłowo wykonywać higieniczne mycie rąk. Dla najmłodszych przygotowano „Akademię Pana Kleksa” i właśnie z tego działu szczególnie zadowolone były dzieci, i to w różnym wieku, które brały udział w konkursach plastycznych ale także próbowały swoich sił w przygotowanych przez studentki Koła eksperymentach. Całość imprezy przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze, a nasze stanowisko cieszyło się wręcz ogromnym zainteresowaniem.

W Pikniku Dzień Dziecka – Bezpieczne Wakacje szczególnie zaangażowani byli:
dr hab. Grażyna Sygitowicz, mgr Wojciech Zabłocki oraz studentki Analityki Medycznej WUM: Justyna Jurek, Joanna Ćwiek, Ewa Twardowska, Paulina Zasada, Marta Beć, Klaudia Radoszkiewicz, Zuzanna Homoncik, Sandra Bladosz, Agnieszka Wieczorek, Aleksandra Zakrzewska, a także Martyna Paśnik (z dodatkową funkcją fotoreportera Pikniku).
 

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe