Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Wycieczka do Lwowa – „diagności laboratoryjni w hołdzie prof. Edmundowi Biernackiemu” 18-05-2017

 

Zachęcamy do udziału w organizowanej dla członków KIDL w dniach 15-18 czerwca 2017 r. wyprawie do Lwowa, aby uczcić 120 rocznicę odkrycia przez prof. Edmunda Biernackiego zjawiska sedymentacji erytrocytów.

Prof. Edmund Biernacki jest odkrywcą zjawiska nazwanego na jego cześć OB – odczynem Biernackiego. W tym roku przypada 120 rocznica opublikowania przez niego pierwszych badań i opisania objawu sedymentacji krwinek czerwonych. W grudniu ubiegłego roku minęła 150 rocznica jego urodzin. Z tej okazji, staraniem polskiego środowiska naukowego, przeprowadzono zbiórkę funduszy na renowację, a następnie odnowiono grób prof. Biernackiego, który znajduje się na Cmentarzu Łyczakowskim.

Planujemy złożenie kwiatów na grobie prof. Biernackiego i zorganizowanie uroczystości upamiętniającej dokonania tego wybitnego a niezasłużenie zapomnianego polskiego naukowca,  który w tak znaczącym stopniu przyczynił się do rozwoju medycyny laboratoryjnej.

Pobyt we Lwowie, oprócz uroczystości ku czci prof. Biernackiego, obejmuje także zwiedzenie z przewodnikiem zabytkowej części miasta oraz Cmentarza Łyczakowskiego, na którym spoczywa wielu wybitnych Polaków.

Koszt przejazdu autokarem pokrywa KIDL.

Szczegółowy plan pobytu we Lwowie do pobrania tu

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie udziału poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania tu) oraz dowodu opłaty na adres a.tarkowska@kidl.org.pl

UWAGA: Konieczne jest posiadanie paszportu ważnego przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu.

 

Wracaj

Ciekawe artykuły


     

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe