Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
ul. Konopacka 4, 03-428 Warszawa

kontakt z przedstawicielem wojewódzkim

formularz kontaktowy

Minister Radziwiłł zapewnia: Zatrzymamy wyprowadzanie laboratoriów ze szpitali 28-03-2017

Dziś (28 marca 2017 r.) w Senacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł  zapewnił, że medyczne laboratoria diagnostyczne przestaną być outsourcingowane. 

Jednocześnie minister Radziwiłł zapewnił, że właściwym miejscem do tego, aby w szczegółach rozmawiać o problemach w diagnostyce laboratoryjnej jest powołany w MZ zespół, który ma pracować nad nowelizacją ustawy o diagnostyce laboratoryjnej.
- Ale również umówiliśmy się (z prezes KRDL – przyp. red.), że rozważymy ewentualność jakiejś regulacji towarzyszącej tej ustawie (o sieci szpitali, red.), np.: w jednym z rozporządzeń, albo w jednym i w drugim miejscu, w rozporządzeniach koszykowych, gdzie można byłoby wprowadzić dodatkowe wymagania. Jest kilka miejsc w legislacji, które mogłyby wyjść naprzeciw temu oczekiwaniu, które nie jest tylko oczekiwaniem środowiska diagnostów, ale ono wynika z diagnozy sytuacji. Także deklaruję, że chcemy tę sprawę załatwić – powiedział Radziwiłł.

Minister  Zdrowia w ten sposób odpowiedział na pytanie prezes KRDL Elżbiety Puacz, która poruszyła dziś na senackiej Komisji Zdrowia kwestię sytuacji medycznych laboratoriów diagnostycznych w szpitalach..

- Mimo wielokrotnych rozmów z przedstawicielami ministerstwa zdrowia, w tej i w ubiegłej kadencji – do tej pory żaden minister zdrowia nie złożył nam tak twardej deklaracji zmian, na które od dawna czekamy. Zgadzam się z ministrem Radziwiłłem, że to nie jest tylko kwestia oczekiwań po stronie diagnostów laboratoryjnych. Przede wszystkim jest to sprawa bezpieczeństwa pacjentów. Nie możemy dłużej pozwalać na patologie, które mogą mieć dla chorych bardzo poważne konsekwencje. Trzymamy ministra Radziwiłła za słowo, deklarujemy pełną współpracę i oczekujemy konkretnych propozycji – podkreśliła w rozmowie z Polityką Zdrowotną prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. 

Więcej na: http://www.politykazdrowotna.com/17208,radziwill-zatrzymamy-wyprowadzanie-laboratoriow

Wracaj


Ciekawe artykuły

bądź na bieżąco, zapisz się do naszego newslettera!

Wojewódźtwo:
Imię i nazwisko:
Adres email:
copyright by Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych created by Centrum Internetowe